Цифрова трансформація соцсфери — Єдина електронна система дозволить заощадити до 11 млрд грн щороку
kmu.gov.ua, опубліковано 25 жовтня 2021 року о 11:53

Упілотних регіонах України запустили Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), яка допоможе провести цифрову трансформацію соціальної сфери, отримувати якісні дані та оперативно надавати послуги українцям. Впровадження єдиної системи дозволить заощадити бюджету до 11 млрд грн щороку.  Про це стало відомо під час спільного брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства соціальної політики України.

На соціальну сферу витрачається щорічно найбільше коштів – понад 700 млрд грн. Але державі важко відслідкувати правильність використання цих коштів та адресність їх отримання. За попередніми даними Міністерства фінансів, 10-12% всіх соціальних виплат — це корупція.  

“Єдина інформаційна система соціальної сфери необхідна як для кожного українця, так і для держави. ЄІССС допоможе максимально спростити процес отримання послуг для українців. Більше не треба буде збирати десятки папірців та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії. А державі вона дозволить формувати ефективну соціальну політику та відслідковувати корупційні ризики”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Під час брифінгу також анонсували найпопулярніші соціальні послуги, які з’являться  в Дії, — отримання субсидій, призначення пенсій та послуги для ВПО. Замість ходіння кабінетами — одна заява онлайн на порталі Дія. Послуги стануть доступні після Дія Саміту, який відбудеться вже скоро. 

Відсутність ЄІССС створювала декілька проблем для якісної роботи соціальної сфери. По-перше, людям доводилося носити з собою стоси ксерокопій даних, які вже є в реєстрах. По-друге, держава не володіла якісними даними, що значно затримувало надання послуг. По-третє, відсутність єдиного електронного реєстру породжувала корупцію в різних масштабах.

“Система, яку ми презентували сьогодні, це справжня революція у сфері соціального захисту — адміністративна, фінансова, ідеологічна. Її інформаційне ядро — Єдиний соціальний реєстр, створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем. Ми вперше на практиці реалізуємо принцип єдиного соціального вікна для кожної людини, зручного та позбавленого корупції”, — підкреслила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. 

Пілотна версія ЄІССС вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Запуск системи на всій території України відбудеться наступного року. Масштабування ЄІССС в межах країни допоможе українцям швидко отримувати необхідні послуги та скоротить терміни їх надання.

Дякуємо проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що реалізується Фондом Євразія за створення системи та налаштування взаємодій з держреєстрами. 

Продовжуємо роботу з розвитку он-лайн послуг з проектом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проект підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції у партнерстві з Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії. Проект реалізовується Мінсоцполітики спільно з Мінцифри та Пенсійним фондом України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux