Канадці першими в світі випробують цифровий паспорт
опубліковано 29 червня 2019 року о 13:48

Днями Канада спільно з Нідерландами анонсувала новий проект авіаперевезень. Країни позбудуться паперових документів і будуть використовувати цифрові паспорти.

Незабаром вам не потрібно буде боятися втратити свій паспорт або переживати, що його вкрадуть у відпустці.

Замість цього ваша паспортна інформація буде надійно зберігатися і шифруватися на вашому телефоні. Ми дійсно живемо в майбутньому.

На даний момент, інформація в вашому паспорті зберігається в паспорті в чіпі (тому в вашому паспорті є повідомлення, що нагадує вам не згинати його і не намочити).

З новою системою ви зможете управляти даними і давати згоду на їх передачу владі. На контрольно-пропускних пунктах і при посадці інформація на вашому телефоні буде перевірена через біометричні дані.

Система, відома як «Цифрова ідентифікація мандрівника», буде випробувана в 2019 році, і в 2020 році планується провести перше «безпаперове подорож».

Проект розрахований на те, щоб пом'якшити тиск, з яким стикаються аеропорти.

Новий пілотний проект, який в даний час проходить випробування тільки між Канадою та Нідерландами.

Брати участь в пілота будуть авіакомпанії Air Canada і KLM. Таким чином, пасажири рейсу Монреаль - Амстердам зможуть скористатися не звичними паспортами, а своїми смартфонами з зашифрованим інформаційним файлом.


Канадці проходитимуть всі процедури в аеропортах, просто тримаючи в руках свій смартфон. Фахівці впевнені, що нова технологія не тільки дозволить зменшити черги, але і зведе до нуля випадки шахрайства з використанням особистих даних.

До слова, спеціальне мобільний додаток не тільки дає можливість керувати своєю власною біометричної та біографічної інформацією, але працює як справжнє посвідчення особистості, містить банківську інформацію і дані про освіту.

В майбутньому планується, що і візи будуть «ставитися» в смартфон.

Цифрова ідентифікація мандрівників буде оновлюватися кожен раз при перетині кордону, тобто прикордонники отримають гарантовано свіжі дані.