Він може застосовуватися, наприклад, в освіті, щоб зрозуміти, наскільки простий в сприйнятті навчальний матеріал
Українська лабораторія Beehiveor Academy and R & D Labs створила хмарний сервіс Storylook, який дозволяє на основі звичайної системи стеження за очима веб-камери ідентифікувати, аналізувати і записувати процес читання. В результаті користувач сервісу отримує об’єктивні біометричні докази про те, що завдання читання завершена коректно. Це дозволить зрозуміти, дочитує людина текст до кінця, наскільки він складний в сприйнятті, професійно оформлений.
Експерти компанії використовували можливості однієї з найбільш перспективних технологій аналізу поведінки людини – ай-трекінгу або окулографія. Вона дозволяє фіксувати рух очей і реакції зіниці під час візуального вивчення об’єкта. Таким чином, можна простежити за фокусом зорової уваги людини і його змінами. Цей метод дослідження патернів поведінки поєднує в собі і нейробиологические, і IT компоненти.
Під час читання тексту, особливо якщо він важливий або містить в собі нову інформацію, користувач часто відчуває труднощі з її розумінням, засвоєнням. Тому йому доводиться перечитувати складні частини документів, шукати невідомі слова, записувати подробиці, які потрібно запам’ятати і т.д. “А що, якщо мати можливість аналізувати своє читання або читання інших людей і автоматизувати роботу з текстами? Наприклад, відрізняти руху очей, пов’язані і не пов’язані з читанням, оцінювати його швидкість, коментувати важкозрозумілі місця і ін. Така можливість напевно буде надзвичайно корисною для людей, які щодня працюють з великою кількістю текстової інформації, документами “, – розповідають творці проекту про своїх початкових задумах.
Вона може стати в нагоді в навчанні. Наприклад, зрозуміти рівень складності сприйняття навчального матеріалу кожним конкретним учням.
Використовуючи дані ай-трекінгові досліджень, вони створили систему штучного інтелекту, яка здатна з точністю до 97% передбачити прочитав або не читав користувач текст.