Починаємо поступово винищувати паперові процеси в держорганах.
опубліковано 18 вересня 2019 року о 20:53

Починаємо з шматка, на який припадає велика частина паперового документообігу - кадрового (він же HR).


За моєю оцінкою, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. А скільки даремно витрачається часу і талантів - оцінити неможливо.


Кілька ключових змін.


Ми хочемо встановити, щоб документів на прийом на роботу або на конкурси в паперовій формі.


Цей захід може здатися занадто суворою. Але, по-перше, нам потрібно прищеплювати цифрову грамотність держслужбовцям. По-друге, декларації в Назка в електронному вигляді все і так подають, ЕЦП у всіх є.


Тут мимохідь зауважу, що останнім часом держава стала змушувати громадян отримувати ЕЦП на "флешках" (токенах). Це не правильно. До цієї проблеми теж доберемося.


Позбавляємося від купи зайвих сутностей. Копії дипломів (є реєстр), інформація про пов'язаних компаніях (є реєстр), копії паспортів (є ЕЦП), автобіографія (кому вона взагалі потрібна!) І багато іншого.


Трудові книжки повинні, нарешті, піти в історію. Це, до речі, оцінить і бізнес.


Весь оборот, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень і т.д. - в цифру.


У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов'язують зберігати паперові справи 75 років, повинні залишитися в минулому столітті. Це теж буде корисно для бізнесу.


Сильно спростимо всю логіку погоджень. Блок-схеми, за якими документи "ходять" по кабінетах, спростимо і скоротимо в 3-4 рази.


Створюємо єдиний реєстр держслужбовців. Зараз HR-інформація розосереджена по різним органам в самих різних форматах. Це дозволить централізувати і комунікації, і багато інших HR-аспекти.


І багато багато іншого. Для цього нам доведеться поміняти кілька законів і постанов, а також впровадити правильне ІТ. Само собою, з особливою увагою до кібербезпеки.


Я розраховую, що ми зможемо все це зробити протягом 6-9 місяців.

Дмитро Дубілет.